دنیای وردپرس

بالا بردن حجم آپلود وردپرس

یکی از خطاهای وردپرس که اکثر مواقع با آن روبرو میشویم ٬ خطای آپلود فایل در وردپرس میباشد.

زمانی که شما در حال آپلود یک تصویر یا حتی یک فایل حجیم هستید با خطایی مشابه تصویر زیر روبرو میشوید :

تنها راهی که دارید ٬ بالا بردن حجم آپلود وردپرس میباشد.حالا برای افزایش حجم آپلود در وردپرس چند روش وجود دارد :

روش اول : استفاده از افزونه افزایش حجم آپلود در وردپرس

یکی از راه های سریع برای افزایش حجم آپلود در وردپرس استفاده از افزونه Increase Max Uplod Filesize می باشد.با استفاده از افزونه نیازی به کدنویسی ندارید و به راحتی از طریق پنل مدیریت میتوانید این کار را انجام دهید.

این افزونه قبلا در قسمت افزونه های دنیای وردپرس معرفی شده است.با کلیک بر روی این لینک میتوانید افزونه را دریافت نمایید و در همان صفحه آموزش کار با آن را یاد بگیرید.

روش دوم : ویرایش فایل htaccess.

ابتدا وارد کنترل پنل هاست خود شده و در پوشه public_html، به دنبال فایل htaccess. بگردید. چون این فایل جزو فایل‌های مخفی محسوب می‌شود، در کنترل پنل‌هایی مثل سی پنل، این فایل را مشاهده نخواهید کرد. برای مشاهده فایل‌های مخفی در کنترل پنل سی پنل، دکمه Settings در بالای صفحه سمت راست را بزنید و تیک گزینه Show Hidden Files را فعال کنید. سپس فایل htaccess. را با استفاده از دکمه Edit ویرایش کرده و کد زیر را وارد نمایید و سپس دکمه Save را بزنید.

روش سوم : ویرایش فایل php.ini

فایل php.ini ، یکی از فایل‌های مهم هاست شما محسوب می‌شود که تنظیمات php در آن قرار دارد. یکی از راه‌های افزایش حجم آپلود در وردپرس ، ویرایش این فایل و اضافه کردن قطعه کدی به آن است.
برای این منظور، وارد کنترل پنل هاست خود شوید؛ پس از ورود به پوشه public_html، وارد پوشه wp-admin شوید. فایل php.ini را پیدا کنید؛ اگر این فایل برای شما وجود ندارد، یک فایل جدید به نام php.ini بسازید. سپس با استفاده از دکمه Edit، وارد صفحه ویرایش شده و کد زیر را وارد کنید و در آخر دکمه Save را بزنید.

روش چهارم : ویرایش فایل functions.php

وارد فایل منیجر هاست شوید و از طریق مسیر wp-content/themes وارد پوشه قالب وردپرسیتون بشید٬ سپس فایل functions.php را باز نموده و در انتهای آن کد زیر را اضافه نمایید :

مهدی خاکسار

مهدی خاکسار

موسس دنیای وردپرس و مدیر عامل شرکت طراحی وب سایت پروگ پارس /
برگزار کننده اولین همایش جی کوئری در ایران /
تدریس و آموزش وردپرس به بیش از ۱۰۰ دانشجو /
برنامه نویس در سایت codecanyon /
مجری و مشاور وب سایت های برند و سازمان های بزرگ از جمله سازمان نظام مهندسی و ...

نظر خود را ثبت نمایید :